Slovensko calling - unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko....................................................

Slovensko Calling

unikátny projekt návratu talentovaných ľudí na Slovensko

Portál Kariéra Bez Hraníc spolu s vybranými firmami motivuje Slovákov - profesionálov žijúcich v zahraničí, ku kariérnemu návratu domov. Tento projekt navyše ponúka konkrétne možnosti ako využiť svoj potenciál a ďalej budovať svoju kariéru na Slovensku.

 

kariera_bez_hranic.jpg

 

biznis.gif

 

Target - Executive Search

Intro

TARGET_logo_2009.05_small.jpg

The TARGET Executive Search Group je headhuntingová a náborová spoločnosť so 7 regionálnymi pobočkami v strednej a východnej Európe. Spoločnosť sme vybrali preto, lebo dodržiava kvalitatívne štandardy v headhuntingu, má medzinárodné pôsobenie a tak aj prístup k medzinárodným znalostiam z odboru, a vyznačuje sa uvoľneným ale profesionálnym štýlom práce.

Pár postrehov o pracovnom trhu - jeseň 2012

Mariana_Turanova.JPG

Headhunteri ako ja, ale v podstate všetci, čo pracujú v nábore, trávia hodiny pohovormi. Popri tom si všímame veci, počúvame príbehy a postrehneme novinky. Tu je pár komentov k horúcich témam týchto dní.

Rakúsky systém odmeňovania zmenšuje rozdiely v odmeňovaní mužov a žien

S platnosťou od 1.1. 2012 je v Rakúsku povinné uvádzať platy pri všetkých verejne inzerovaných pozíciách. Tento nový zákon priniesol skutočnú revolúciu na pracovnom trhu, kde ženy v priemere zarábajú o 20-30% menej ako muži, a to v tej istej pozícii. Možno povedať, že takto sa konečne naplnil princíp „rovnaký plat za rovnakú prácu“ zakotvený v EU zmluvách od roku 1957. Tento zákon sa prirodzene dotkne aj Slovákov pracujúcich v Rakúsku a tiež miestnych firiem, ktoré vykonávajú svoje aktivity aj na rakúskom trhu, prípadne sem plánujú rozšíriť svoje pôsobenie.

Polopatistická príručka pre každého kandidáta

TARGET_logo_2009.05_small.jpg

Polopatistická príručka pre každého kandidáta: jasné vysvetlenie od Target Executive Search o tom, ako to vo vzťahu kandidát - agentúra - klient, funguje.

5 minút so Zuzanou Antolovou

Zuzana_Antolova_fotka.jpg

Trefný krátky rozhovor s headhunterkou Zuzanou Antolovou. O tom, čo robí rada, čo nie. Prečo je fajn byť headhunterkou. Kto je, keď nepracuje, a čo odporúča všetkým kandidátom. A aj o tom, kedy je jej práca vtipná a kedy nepríjemná. Zuzana Antolová z tímu v Bratislave, Target Executive Search.

Rozhovor s manažmentom

Mariana_Turanova.JPG

Zvyčajne interviewuje ona. Tentoraz sme si však pozvali na pohovor my ju. Priama, príjemná, sršiaca energiou a skúsenosťami: pani Mariana Turanová začala v headhuntingu pred 10 rokmi. Predtým pôsobila v oblasti projektového manažmentu a podpory malého  astredného podnikania v spolupráci s EÚ. Teraz vedie pobočku nadnárodnej headhuntingovej spoločnosti zameranej na strednú a východnú Európu: Target International. Opýtali sme sa jej otázky, ktoré v duchu zaujímajú každého personalistu.

Ľudia v Target Executive Search

Tím v kocke. Dôležité, aby ste ich poznali, keď budete s niektorým z nich na telefóne. Z našej skúsenosti: profesionálni a zároveň pohodoví. 


Článok od TARGET: Sociálne siete – efektívny nástroj prezentácie

Komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí naberá na popularite medzi manažérmi v oblasti riadenia ľudských zdrojov.“ Osem z desiatich vrcholových HR manažérov v Británii je súčasťou online komunít alebo sociálnych sietí“, hovorí prieskum spoločnosti Communications Management. Podľa zistení tejto PR konzultačnej spoločnosti, HR profesionáli používajú online sociálne siete na cielené a komerčné účely, pričom 32,3% z nich tvrdí, že prostredníctvom sociálnych sietí overovali referencie na svojich dodávateľov. Viac ako štvrtina (25,7%) získala takto informácie o možnom dodávateľovi. 28% zo zúčastnených uviedlo, že využili sociálne siete keď potrebovali odbornú radu od kolegov v sektore.

 

facebook_128.png    twitter_128.png     linkedin_128.png

..................................................

                                     .

..................................................

enews.jpg


Partneri projektu Partneri v zahrničí
  
TARGET_logo_2009.05_small.jpg
  
 cierna_hora.JPG  slovak_centre_london.JPG  slovaci-white.png slovakinireland_logo.JPG
Slovenský kruh vo VB Londýn.sk slovensk___migr__cia_logo_RGB_2.jpg
anadské správy Slováci v Chicagu Nórski Slováci Bulharskí Slováci

 


Portál prevádzkuje Kariéra Bez Hraníc, spol. Yeminee s. r.o. | E-mail: info@slovenskocalling.sk | Skype: karierazahranicami | 2007 © Yeminee, s r.o

webdesign © bart.sk